Projektünk célja, hogy bekapcsolódjunk az intelligens kommunikációs csatornák kutatásába és a létrejövő kutatási eredményeket gazdaságilag is hasznosíthatóvá tegyük. Kutatásunk témája a mesterséges intelligencia (AI) megoldásokon alapuló automatizált, intelligens kommunikáció területe, mely az ember-gép interakciót teheti hatékonyabbá.
Az intelligens kommunikáció az IKT kutatások középpontjában áll, valamennyi világcég komoly erőfeszítést tesz a lehetőségek feltárásában s az eredményeik terjesztésében. Kiemelhető a Microsoft Language Understanding Intelligent Service (www.luis.ai), a Google API.AI (www.api.ai), az Amazon AI (aws.amazon.com/amazon-ai/) vagy az IBM Watson (www.ibm.com/watson) platformja, melyek célja, hogy az AI kínálta szolgáltatásokat elérhetővé tegyék hétköznapi felhasználás számára is.
Célunk egy olyan intelligens kommunikációs rendszer tudományos hátterének megalapozása, melyben a tartalom feldolgozása, értelmezése dinamikusan, öntanuláson alapulva történik, függetlenül a csatornától (hang, szöveg, kép, stb.).
Az intelligens rendszerekkel képessé tehetjük IKT eszközeinket a kommunikáció releváns részeinek felismerésére, a kevésbé fontos információ elvesztése nélkül. Az input értelmezésén túl a válasz is dinamikusan épül fel, csökken az előre meghatározott válaszoktól való függés.
Főbb jellemzők:
A kutatás eredményeképp létrejövő bot alapú prototípus rendszerben a gépi tanulás segítségével nem szükséges a szinonímák definiálása. A szövegkörnyezet alapján a bizonytalanságok kezelhetőek, a nem pontosan megértett tartalomnál a találati valószínűség a kontextushoz igazítható.